Zabiegi

Ponieważ same od najmłodszych lat uprawiamy sport (tenis, koszykówka), a obecnie amatorsko sztuki walki oraz fitness siłowy, prowadzimy indywidualne i grupowe zajęcia sportowe w tym trening funkcjonalny zapobiegający kontuzjom i urazom.

Prowadzimy również ćwiczenia rehabilitacyjne przed i po zabiegach i operacjach chirurgicznych, w tym po rekonstrukcjach więzadeł krzyżowych i pobocznych stawów kolanowych, ćwiczenia stabilizacyjne po urazach barków, stawów skokowych, nadgarstkowych i łokciowych.

Prowadzimy gimnastykę korekcyjną u pacjentów z dolegliwościami bólowymi wszystkich odcinków kręgosłupa, w tym specjalne ćwiczenia przy przepuklinach i wypuklinach kręgowych.

Oferujemy również zabiegi fizykalne:

  • Krioterapię stosowaną w ostrych, nagłych stanach zapalnych, skręceniach, stłuczeniach, krwiakach itp.
  • Magnetoterapię stosowaną głównie przeciwbólowo i przyspieszającą zrost kostny po operacjach, po złamaniach, zwichnięciach, skręceniach. Zabieg ten można stosować przez opatrunek gipsowy i przy zespoleniach metalowych.
  • Laseroterapię, która działa przeciwbólowo, jak również przeciwzapalnie, przy urazach naderwania więzadeł, ścięgien, włókien mięśniowych, jak również przeciwobrzękowo i zapalnie.
  • Ultradźwięki , które mają podobne zastosowanie jak laseroterapia. Można połączyć ją z wprowadzeniem leku podczas zabiegu, jak również wykonać zabieg w środowisku wodnym stosowany na drobne stawy dłoni i stóp.
  • Światłoterapię stosowaną często przeciwzapalnie, jak również rozgrzewająco przed masażem i ćwiczeniami.
  • Oferujemy szeroką gamę elektrolecznictwa (prądów), które od lat znajdują swoje zastosowanie w rehabilitacji. Działają one głownie przeciwbólowo, rozluźniająco, jak również pobudzają na zasadzie elektrostymulacji, mięśnie do pracy. Dzięki prądom możemy również wprowadzić lek przy użyciu jonoforezy.
  • Jak wyżej wspomniałyśmy posiadamy tytuł Technika Masażysty – wykonujemy szeroką gamę masażów leczniczych, w tym tak bardzo ważny w medycynie sportowej masaż poprzeczny głęboki stosowany przy urazach naderwań więzadeł, mięśni i przyczepów mięśniowych, jak również masaż powodujący rozluźnienie powięzi i odblokowanie bolesnych punktów spustowych.

 


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress